سلام 

هر چیزی جنبه میخواد ، اگر قرار باشه چیزی به دست بیاری باید مدیریت صحیح روی چیزهای قدیمی که داشتی با چیزهایی که به تازگی به دست آوردی داشته باشی ، حتی میزان توجه و عشق بین آن ها 

بعضی از افراد آرزوهای زیادی تو سرشونه اما هیچ وقت به جنبه و نحوه ی مدیریتشون فکر نمی کنند 

چند شب پیش از شب یلدا طایفه ی مادری تصمیم گرفتند که خونه ی مادربزرگ جمع بشیم و هر خانواده ای نفری ۵۰۰۰۰ تومان به کارت مادرخرج بریزند و در تلگرام اطلاع رسانی شد و همه قبول کردند 

دو روز پیش از روز موعد واریزها با خبر شدیم که داماد خاله م که دختر ۷ ساله دارد و یک نی نی هم داره میخواد ۱۰۰ تومان به کارت بزنه !!!! وقتی این خبر به گوشم رسید خیلی ناراحت شدم گفتم آخه مگه " س"‌ دندون نداره ؟‌ راستشو بخواید یه کمی تو خلوت خودم غیبتشون رو هم کردم گفتم فقط بلدند به قر و فرشون برسند و دهانشون رو پر کنند که ما چندتا خونه داریم !!!! مردم با له کردن بچه شون به چه جاهایی که نرسیدند !!!!یعنی همه یه بشقاب غذا جلوشون باشه اونوقت این بچه معصومانه منتظر باشه یکی بهش غذا بده !!!! مدام اخبار فامیلی رو چک می کردم که شاید حواسشون نبوده گفتند ۱۰۰ تومان می ریزند !!!! اما در کمال ناباوری هیچ خبری نرسید مبنی بر ۱۵۰۰۰۰ تومان 

شب یلدا فرا رسید و مدام نگاهم به سمت دخترخاله ی موردنظرم بود دیدم کیسه ی آجیل ها که به صورت نفری جلوی هر کسی بود رو باز کردند دخترخالم به بهانه ی شیر دادن به بچه کیسه جلوی خودش باز بود و شوهرش هم انگار بعد صد سال باجناقش رو دیده کیسه آجیلش جلوی خودش باز بود و گرم صحبت بود و بی توجه به " س "‌ !!!! 

زمان شام فرا رسید هر دو کنار هم نشستند و هر کسی بشقابش جلوی خودش بود اولین کاری که شازده کرد ته لیوان آب ریخت داد دست بچه و سرشو گرم کرد و نشستند سفت و محکم به غذا خوردن و مادرش هم به هوای شیر دادن به بچه قشنگ تا ته غذاشو خورد حالا از حق نگذریم یه لقمه ی کوچیک هم بهش دادند 

به نظر من اصلا صلاحیت فرزند دوم رو نداشتند چون "س" رو به کل فراموش کردند ، یه وقتایی دلم براش می سوزه نکنه عقده ای بار بیاد!!!! ضمنا پسرداییم ۶ سالشه براش غذای جدا گرفتند 

ما تعیین می کنیم که با بچه مون رفتار بشه وقتی خود پدر و مادر برای بچه شون ارزش قائل نشن دیگه نباید از دیگران توقع کرد مثلا اگر بهش خوردن افتاد زمین معذرت خواهی کنند میگن ای بابا خورد زمین که خورد نیست که حالا خیلی پدر و مادرش سرش ارزش قائل هستند و رد میشن میرن بچه رفته رفته متوجه کم توجهی و بی ارزشی ها میشه 

الان همه دیگه یه پا عکاس هستند وقتی با لباس کهنه بچه رو تو مهمونی ببری و عکس بگیری بعدها اون عکس ها رو می بینه و میگه شما به من اصلا اهمیت نمیدادید فقط چسبیدید به داداش یا آجی 

خیلی از افراد رو دیدم که خودشون رو خفه می کنند از لوازم آرایش و ساعت و . اما بچه شون رو حتی حموم نمی برند میارن تو مهمونی !!!!! هر زوجی که تصمیم به فرزندآوری می گیره باید ببینه جنبه ی فرزندآوری داره ؟‌ نره انقدر به خودش برسه که از بچه غافل بشه یا برعکس بره بچسبه به بچه از خودش بگذره ، این دو مدیریت میخواد 

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها