سلام 

ازدواج یک انتخاب ساده ای نیست ، ظریف کاری های زیادی داره تا ما به این نتیجه برسیم که آمادگی ازدواج داریم یا نه ؟‌ فراموش نکنیم همه چیز پول نیست که بگیم پول ندارم پس هیچی و اصلا به فکر ازدواج نباشیم چون هستند خانواده هایی که عروسی نمیخوان و مایل هستند اون پول صرف پیش پول خانه یا خرید خانه بشه 

۱ : عات قضاوت کردن رو بریزید دور 

- چرا ؟ چون تا زمانی که عادت زشت قضاوت رو داریم ساخته های ذهنی مون رو باور می کنیم و فکر می کنیم که آره واقعا اون شخص اینجوریه و کم کم اون عینک بدبینی میاد روی چشمامون و پاک فراموش می کنیم که یه روزی قراره با یکی از این افراد ازدواج کنیم و این دلسردی میاره 

۲ : افرادی که مدام وارد روابط دوستی با جنس مخالف میشن قطع رابطه کنید 

-چرا ؟ 

قطعا شما هم شنیدید تو جمع های دوستانه که دوست دختر من با دوست پسر مون ازدواج می کنه ، دیگه !!!! الان همه دوست پسر و دوست دختر دارند 

همین عبارت کافیه که ذهنیت شما رو خراب کنه که با خودتون فکر کنید اون دختر یا پسرایی که با رفیق من دوست شدند پس فلان بودند دیگه مثلا اونا کی هستند ، یه شهروند این جامعه ، پس همه ی دخترا یا پسرا اینجوری هستند در صورتی که افرادی هستند که در نجابت ادعا دارند و واقعا هم ادعاشون درست هست ( این مورد کامل کننده ی مورد یک ) 

۳ : از اتفاقات تلخی که در خانواده و اقوام افتاده برای آینده الگوبرداری نکنیم 

- یعنی چی ؟ 

یعنی اینکه مثلا خدای نکرده پدر یا مادر شما به دلیل خیانت از هم طلاق گرفتند یا در اقوام مون این اتفاق براشون افتاده بگیم که ، پس هیچ کسی قابل اعتماد نیست ، حتما همسر منم خیانت می کنه ، اینجوری زندگی ملال آور هست و قطعا طرف مقابل طلاق می گیره ، قرار نیست همه ی آدما یه جور باشند خیانت اون افراد میتونه روش هر اسمی قرار بگیره ، لغزش یا انتخاب اشتباه ، گناه دیگران رو پای دیگری ننویسیم 

۴ : مشاوره کردن را بیاموزیم

زندگی مشترک با زندگی مجردی فرق می کنه ، تو مجردی میتونید خودتون برای خودتون تصمیم بگیرید اما در زندگی متاهلی اینطور نیست ، باید مسایل به بحث گذاشته بشه و بهترین نظر انتخاب بشه اصلا نباید مهم باشه که کی حرف آخر و میزنه مهم نتیجه ی مطلوب هست

افکار ضد جنسیتی نداشته باشیم مثلا بگیم که من مرد این خونه هستم من زن این خونه هستم من تصمیم گیرنده هستم 

مثلا اگر قرار که برای آخر هفته برنامه ریزی کنیم با هم فکر کنیم و تصمیم بگیریم 

۵ : با  افکار منفور " مرد خونه " زن خونه " خداحافظی کنیم 

اگر یک در صد یکی از طرفین ازدواج زن ستیز یا مرد ستیز باشه اون زندگی به هیچ دردی نمیخوره ، مثلا افرادی که به مورد (۴) اهمیتی نمیدن و میگن حرف حرف منه و من تعیین می کنم کی کجا باشیم و چه کاری انجام بدیم 

باید به این باور برسیم که انسان ها با کنار هم قرار گرفتن کامل میشن ، هیچ کسی کامل نیست 

۶ : هنر عشق ورزیدن رو بیاموزیم 

مثلا شاید برای آخر هفته بخوایم به یک مسافرت نیم روزی بریم بعد با کلی شوق و ذوق بیایم خونه و بعد متوجه بشیم که همسرمون حالش برای این مسافرت مساعد نیست به جای اینکه خشمگین بشیم براش تفهیم کنیم که حال مساعد اون مهم تر از مسافرت هست و اکر اون حالش خوب نباشه اون تفریح مفتش هم گرونه 

۷: مثل بمب ساعتی نباشیم ( مهارت استفاده از کلمات) 

اگر این اخلاق بد رو داریم و قصد ترکش رو هم نداشته باشیم باید منتظر ریختن دیوار حرمت ها باشیم یک مثال ساده میزنم : مثلا در حال تماشای فیلم هستیم و طرف مقابل از ما میخواد که یک کاسه تخمه آفتابگردون بیاریم   به احترامش بلندشیم و بیاریم برای حرف طرف مقابل احترام قائل بشیم یا اگر هم تخمه نداریم نگیم که از بس خونه نیستی خبر از هیچی نداری همین موضوع جرقه ی بحث و دعوا میشه و طرف حرف هایی که تا مدت ها تو دلش  مونده رو رگباری بگه و باعث دلخوری بشه ، از کلمات به جا استفاده کنیم 

۸ : بچه ننه نباشیم 

وقتی ازدواج می کنیم یعنی پذیرفیم که از اینجای مسیر زندگیمون با همسرمون شریک بشیم چه تو خوبیا چه بدیا و خوشیا و سختیا ، ومی نداره پدر و مادر نو مسائل زندگی ما دخالت کنند به طور مثال با همدیگه درباره ی یه موضوعی اختلاف نظر داریم زود ساک ببندیم بریم خونه ی پدرمون یا با اونا تماس بگیریم که آی بیا ببین پسرت یا دخترت زندگی کن نیست بیا برشدار ببر و فلان و بیسار 

این لوس بازیا تو زندگی مشترک جایی نداره 

۹ : مستقل باشیم 

شاید در شرایطی قرار بگیریم که قرار باشه مدتی رو در یک آپارتمان با پدر همسر زندگی کنیم ومی ندارد آمد و شدهایمان را با آن ها درمیان بگذاریم ، چون ما انقدر بزرگ شدیم که مستقل بشیم و نیازی به اجازه ی بزرگترهایمان نداشته باشیم 

۱۰: حریم خصوصی را رعایت کنیم

مثل خاله زنک های سبزی پاک کن نباشیم که میشینند از جیک و پوک زندگیشان تعریف می کنند این رفتار باعث پنهان کاری از سوی طر مقابل میشود ، اگر قرار بود همه از مسایل ریز و درشت زندگیمان متوجه شوند دور خانه ها دیوار نبود 

۱۱ : مهارت کلامی عشق ورزیدن را بیاموزیم 

عشق ورزیدن فقط مادیات نیست ، شاید در شرایطی قرار بگیریم که پول آنچنانی نداشته باشیم ، نبود پول مساوی با نبود همسر نیست ، یاد بگیریم که وقتی پول نداریم گلدان عشق خانه ی کوچکمان را آبیاری کنیم ، با انجام کارهای عقب افتاده همسرمان 

۱۲ : اطلاعات جنسی و  

در رابطه با رابطه ی جنسی مطالعه و تحقیق کنیم تا با اطلاعات کافی وارد زندگی مشترک شویم ، در رابطه با هم میتونید با افرادی که طرز فکر سنتی ندارند صحبت کنید و آگاه بشوید و اطلاعات تون فقط در حد خونریزی و . نباشد بدانید که در بدن همسرتان در دوران قاعدگی چه می گذرد و از لحاظ روانی چگونه باید با او رفتار کنید 

طرز فکر غلطی جا افتاده که بانوان در دوران قاعدگی بی اعصاب میشوند ، آیا با این طرز فکر میشه وارد زندگی مشترک شد ؟  مگه پزشکان با یک نسخه بیماران را مداوا می کنند ؟ 

بانوان هم باید در این دوران مراعات همسرشان را با چاشنی عشق بکنند ، زندگی میدان تفاهم هاست نه میدان جنگ 

مرحله ی بعد چگونه بفهمیم عاشق شدیم ؟ در پست بعدی در این زمینه گفتگو خواهیم کرد 

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها