سلام 

یکی از دخترخاله های من دخترش شش سالشه ، دورهمی گرفته بودیم تو آشپزخونه مشغول خشک کردن میوه ها بودم که ناگهان صدای خنده ی خاله هامو دخترخاله هام بلند شد اول اهمیتی ندادم ولی بعد دیدم زیاد دارند می خندند و گفتم حتما موضوع جالبی هست رفتم گوشی رو گرفتم دیدم نوه ی خاله م گوشی دستشه زنگ زده به باباش که بابایی داری میای خونه واسه ی من شوهر بخر تمام تعریف از جک و لطیه و . بهم ریخت ، نمیدونم چرا مادرش از خنده سیاه شده بود ؟ یه درصد به آینده ی این بچه پشت موبایلش در حال فیلم برداری فکر نکرده بود ؟‌ آینده ش چی میشه ؟ بچه ی شش ساله و چه به این حرفا ؟ الان هم که فضای مجازی شده توجیه شونه خالی کردن از وقت گذاشتن برای تربیت درست بچه ها ، تا یه چیزی بگی میگن بچه ها زود وارد اجتماع میشن و مادر و پدر در تربیت بچه خیلی نقشی ندارند ، یعنی پدر و مادر فقط بچه دار میشن که یک عروسک خیمه شب بازی به جامعه بسپارند که هر جوری دلش خواست برقصونش ؟ این اجتماعی که ازش حرف می زنند چی هست ؟ اجتماع موردنظرشون در بی حوصله گی و ساکت کردن بچه هست ، یه موبایل یا تبلت و آی پد میدن دست بچه و میره تو فضای مجازی چیزهایی که نباید رو می بینه هزارجور فحش و بی ادبی و می بینه ، در اینستاگرام کامنت های ناجور میزارند نمیدونم زن فلان جور بیاد دایرکت و اینا اصلا برای بچه خوب نیست ، نوه ی خاله م چهارسالشه همچین برات برنامه نصب می کنه دهنت باز می مونه !!!! یه حرفایی می زنه شاخ درمیاری ، آیا نظارت نکردن و وقت نگذاشتن برای تربیت بچه ، نشانه ی روشن فکری است ؟ چرا جامعه ما اینجوریه ؟ افکار متحجر جداشدنی نیست و چیزهای مضر راحت اپیدمی میشه ، بچه ی ۶ ساله موبایل داشته باشه مدرنیته ست ؟ فحش های بد بده مدرنیته ست ؟ اگر این مدرنیته ست من یک مادر قدیمی خواهم شد 

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها